Asia & Marek | wedding in Kraków

I exactly remember the first email I received from Marek. He asked me if I have time to take a few pictures at his wedding. These words got me! I mean, really. Straight away I knew that Marek and his fiancé are cool and relaxed couple and they are definitely not stressed about their wedding preparations. I also realised they are very unique. When we all met I couldn’t believe how nice and funny they are, and also how madly in love they are, and how much they can’t wait to become husband and wife. They both imagined their wedding as a very warm, modest and simple day full of family and friends and love. I just couldn’t wait for that day to come…

______________________________________________________________________________________________________________________________________________

Dokładnie pamiętam pierwszego maila, którego dostałam od Marka pod koniec stycznia tego roku.  Spytał czy 'miałabym czas’ zrobić 'kilka zdjęć’ na jego ślubie. Te słowa mnie urzekły. Naprawdę! Z tej wiadomości płynął niesamowity spokój, opanowanie oraz brak jakiegokolwiek stresu towarzyszącego przygytowaniom do ślubu. Od razu wiedziałam, że Asia i Marek to wyjątkowa para. Moje przypuszczenia potwierdziło nasze pierwsze spotkanie. Po krótkiej chwili wiedziałam, że Asia i Marek są niezwykle przemiłymi osobami z którymi mogłabym rozmawiać godzinami (tyle też tego dnia rozmawialiśmy), a po drugie, że są w sobie zakochani na zabój i nie mogą się już doczekać dnia w którym oficjalnie zostaną mężem i żoną. Oboje chcieli by dzień ich ślubu był rodzinny, ciepły i w swej formie prosty. l w taki też sposób miałam go uchwycić. Po naszym spotkaniu zaczęłam odliczać dni do ich Big Day – wiedziałam, że będzie wyjątkowy.

AsiaMarekCoupleShootFB-002

Asia and Marek met at the University 3 years ago. It was a love from the first sight. Love so strong, that Marek after 2 years knew, that Asia is THE ONE for him.

Asia i Marek poznali się na uczelni ponad 3 lata temu. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Tak silna, że Marek już po 2 latach wiedział, że Asia to ta jedyna u boku której chce spędzić resztę życia.

AsiaMarekCoupleShootFB-001

Marek decided to propose last winter. He firstly wanted to take her for a romantic walk around Asia’s beloved Wawel Castle, and then he wanted to take her to one one of Krakow’s beautiful restaurants, where he booked the table for 4pm beforehand. Everything was well planned, the only problem was, that Asia got hungry at 3pm and wanted to go and eat something asap. Marek immediately, with a huge passion and desperation, started to examine every single detail of Wawel Castel : ) Luckily, that way he was able to delay their walk to 4pm. Well done Marek!

______________________________________________________________________________________________________________________________________________

Marek postanowił oświadczyć się Asi zeszłej zimy. Wszystko skrupulatnie zaplanował. Najpierw chciał zabrać Asię na romantyczny spacer po jej ukochanym Wawelu, a na godzinę 16:00 zrobił rezerwację w jednej z pięknych krakowskich restauracji, żeby tam zaskoczyć Asię pytaniem, czy zostanie jego żoną. Nie przewidział jednak, że jego ukochana zgłodnieje już o 15:00 i będzie chciała spacer w tym momencie zakończyć. Nagle w Marku pojawiła się niespotykana ciekawość i zainteresowanie Wawelem. Zaczął ogladać każdy jego najdrobniejszy element, żeby tylko kontynuować spacer i przedłużyć go do zaplanowanej godziny. I udało mu się : )

AsiaMarekCoupleShootFB-003B

At 4pm they had their romantic dinner. They’ve been talking and drinking wine when Asia said to Marek, that one day she would love to see Saturn’s rings… that said, Marek couldn’t wait any longer. He showed her the engagement ring and asked if Asia will marry him. She said yes. They both couldn’t be more happy that day.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________

O 16:00 Asia i Marek zasiedli do wykwintnej kolacji. Było pysznie i romantycznie. Po kolacji, popijając wino, długo rozmawiali. Asia powiedziała Markowi, że jej marzeniem jest zobaczenie pierścieni Saturna… skoro byli już w temacie pierścieni, Marek poprosił wtedy Asię o rękę. Powiedziała 'tak’ i ze wzruszenia nie zjadła deseru, a Marek ze szczęścia nie mógł przestać się uśmiechać.

AsiaMarekCoupleShootFB-005

Asia I know we all told you this before, but let me say it again. You looked STUNNING!

Asiu wiem, że zarówno ja jak i wszyscy goście już Ci to powiedzieliśmy, ale pozwól, że powiem to jeszcze raz – wygladałaś PRZE PIĘKNIE!

AsiaMarekCoupleShootFB-007BAsiaMarekCoupleShootFB-009AsiaMarekCoupleShootFB-010

Marek was also very elegant and they both looked amazing together!

Marek również był bardzo elegancki. Razem wyglądaliście doskonale!

AsiaMarekCoupleShootFB-008B

On our first meeting I mentioned to Asia and Marek about my work in the UK where I worked as a cinematographer and editor. They really liked the idea of having a short video from their wedding. So we decided to do something unusual. I was going to film and shoot their wedding at the same time! It was a crazy idea, but I made it!

______________________________________________________________________________________________________________________________________________

Podczas naszego pierwszego spotkania, od słowa do słowa weszliśmy na temat mojej pracy w Londynie i robionych tam przeze mnie filmów ślubnych. Koncept krótkiego, kilkuminutowego filmu tak bardzo spodobał się Asi i Markowi, że postanowiliśmy zrobić coś niekonwencjonalnego. Podjęłam się nakręcenia dla nich filmu z równoczesnym robieniem zdjęć! Pomysł szalony, ale udało się!

AsiaMarek-001AsiaMarek-002AsiaMarek-003

Asia & Marek were surrounded by love from their family and friends.

Asia i Marek otoczeni byli najbliższą rodziną i przyjaciółmi. Od każdej osoby czuć było emanujące miłość i szczęście.

AsiaMarek-004AsiaMarek-006AsiaMarek-005

Happy children = happy parents!

Szczęśliwe dzieci to i szczęśliwi rodzice!

AsiaMarek-007

Asia and Marek invited all their guests to amazing restaurant called White Rose. I’ve never been there before. But I know for sure, that I wan to go back there!

Na obiad Asia i Marek zaprosili swoich gości do restauracji Biała Róża. Nigdy wcześniej tam nie byłam, ale wiem jedno, że na pewno tam wrócę!

AsiaMarek-008AsiaMarek-009AsiaMarek-010AsiaMarek-011

We had 6 set dinner and each dish was incredible. All the guests agreed they’ve never eaten anything as good as those dishes.

Obiad składał się z 6 dań! Każde jedno było prze pyszne i wyjatkowe. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że nigdy wcześniej tak wspaniałego obiadu nie jedli.

AsiaMarek-013AsiaMarek-014

Mum and daughter… although they look like sisters! So beautiful.

Dwie piękne kobiety. Mama i córka (chodź wyglądają jak siostry!)

AsiaMarek-015AsiaMarek-016AsiaMarek-017

Asia’s sister doesn’t live in Poland, but for this special occasion she had to come to Krakow.

Siostra Asi nie mieszka w Polsce, ale w tym wyjątkowym dniu nie mogło jej w Krakowie zabraknąć.

AsiaMarek-018

Very talented pianist Jonasz played amazing songs throughout the evening.

Atmosferę podkręcał Jonasz, genialny pianista!

AsiaMarek-012

GQ cover! : )

AsiaMarek-021

There is no better way to spend your Big Day among your close friends!

Ps. Can you spot lipstick on someone’s lips? : )

______________________________________________________________________________________________________________________________________________

Nie ma to jak spędzać jeden z najważniejszych dni w swoim życiu w towarzystwie przyjaciół.

Ps. Sekundę przed zrobieniem tego zdjęcia jeden z panów dostał kolorowego całusa : )

AsiaMarekLIGHT-002

 

And here is a short film I made. Asia and Marek after watching it wrote to me that they couldn’t stop watching it and every single time they did, it took them back to their wedding day. I love my job!

______________________________________________________________________________________________________________________________________________

A oto i kilkuminutowy film z tego wyjątkowego dnia. Po obejrzeniu Asia z Markiem napisali mi, że oglądają go w kółko i nie mogą przestać i za każdym razem wracają do tamtego dnia. I jak tu nie kochać swojej pracy

I’m really glad I met you and that you allowed me to capture your special day on both photo and cinema side. Thank you for your trust and I hope to see you soon!

______________________________________________________________________________________________________________________________________________

Bardzo się cieszę, że Was poznałam i że mogłam uchwycić Wasz wyjatkowy dzień w filmie i na zdjęciach. Dzięki za zaufanie i mam nadzieję do zobaczenia wkrótce : )

AsiaMarekCoupleShootFB-013AsiaMarekCoupleShootFB-012AsiaMarekCoupleShootFB-014

M

 

Restaurant – Biała Róża

MUA / Hair – Black Pearl

Flower – Dom & Kwiaty

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *